Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaJuż jesienią w naszej gminie będą kursować nowoczesne Mercedesy!
Gmina Kęty - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Już jesienią w naszej gminie będą kursować nowoczesne Mercedesy!

3 miesiące temu

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny już w maju podpisze umowę na zakup sześciu nowych autobusów, które zasilą tabor Komunikacji Beskidzkiej, a więc niebawem kursować będą między innymi w naszej gminie. Pojazdy dotrą do Bielska-Białej na początku października 2024 r. 


Do przetargu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego zgłosiły się dwie firmy zainteresowane dostarczeniem autobusów. Wybrana została nieco droższa propozycja firmy Daimler Buses Polska, ponieważ producent zaproponował czteroletnią gwarancję. 


Od momentu podpisania umowy dostawca będzie miał 150 dni na dostarczenie wszystkich autobusów. 


Gdybyśmy przed laty nie zdecydowali o wstąpieniu do Beskidzkiego Związku Powiatowo Gminnego dziś o takich autobusach moglibyśmy jedynie pomarzyć. To nowoczesne pojazdy, na zakup których nie byłoby nas po prostu stać – mówi Marcin Śliwa, burmistrz Gminy Kęty. – Na szczęście Gmina Kęty jest członkiem Związku i dzięki temu dziś możemy świętować tę wielomilionową inwestycję – dodaje. 


Zakupione autobusy posiadają silnik spalinowy spełniający normy emisji spalin EURO 6 o pojemności 7,7 l i mocy 220 kW, długość pojazdów wynosi 10,6 m i mają ogółem 75 miejsc pasażerskich, w tym 28 miejsc siedzących. Oprócz tego wyposażone są w klimatyzację, trzy podwójne gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, podświetlenie progów wejściowych, zewnętrzne tablice diodowe w kolorze białym, dwie wewnętrzne tablice informacyjne oraz monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. 

Galeria

  • 437723971_1498068057809760_7376830142257378853_n.jpg