Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaKęcki Klub Podróżnika zaprasza
Gmina Kęty - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Kęcki Klub Podróżnika zaprasza

ponad rok temuponad rok temu

"Szwecja: lasy, jeziora, Ikea i dzieci z Bullerbyn” to tytuł spotkania z Kamilem Szyjką, które odbędzie się 13 kwietnia o godz. 17.00 w Miejscu Aktywności Mieszkańców Rynek 13. 

Szwecja - kraj ponad 100 tysięcy jezior, 260 tysięcy reniferów, pierwszych parków narodowych w Europie, Volvo, Ikei oraz zaledwie 10 milionów mieszkańców. To miejsce, o którym dużo mówi się ze względu na bardzo wysokie zarobki, ogromną opiekuńczość w stosunku do dzieci, otwartość wielokulturową oraz czyste powietrze.

W Szwecji jest coś niezwykłego – mówi Pan Kamil – Coś, co sprawia, że chętnie do niej wracam. Od 2014 roku odwiedziłem ją 12 razy, eksponując znaczną część południa. Kraj ten tak bardzo mi się spodobał, że nawet przez chwilę uczyłem się jego języka, a wszystko to, co zobaczyłem i doświadczyłem, czyli niezwykle sympatyczni ludzie, przepiękne krajobrazy i cudowna natura sprawiają, że chcę tam wracać jeszcze nie raz. I mam nadzieję, że podczas spotkania chociaż trochę rozbudzę chęć do osobistego sprawdzenia „co tam jest po drugiej stronie Bałtyku”.

Kamil Szyjka – człowiek północy, który kocha zimno, zaspy śniegu i minusowe temperatury. Lubi kilka razy w roku przełączyć się na „tryb włoski” i spędzić czas w małych miasteczkach na włoskiej prowincji. Jeśli plan podróży wymyka się spod kontroli to tylko dlatego, że chce zobaczyć jeszcze, co jest za zakrętem? Ciekawość świata i ludzi sprawiła, że w podróżach odnajduje spokój i siłę. Jak sam przyznaje, największą jego pasją jest drugi człowiek. Przez przyjaciół tytułowany jako Don Camillo – przez zamiłowanie do książek Guareschiego. Wyznaje dewizę Marka Kamińskiego: „Liczy się droga, nie cel”.

Wspólnie z żoną Magdą prowadzi stronę „Podróżnicy po godzinach”. W ciągu ostatnich 10 lat odwiedzili ponad 50 krajów na całym świecie. Teraz - w poszerzonym składzie - wspólnie z synem Beniem i psem Biegunem odkrywają nowy, fascynujący sposób podróżowania.

Serdecznie zapraszamy!

Lokalizacja

Galeria

  • 13-04_Szwecja_z_Kamilem_Szyjką.jpg